Operace očních víček

Oddělení:
Chirurgie
Telefon:
E-mail:
Patro:
2. patro budova A
(v ordinaci chirurgie)
Adresa:
Zdravotní služby Choceň, s.r.o.
Smetanova 1175, Choceň 56501
MUDr. Jan Doskočil
IČO:
04582535

BLEFAROPLASTIKA - operace očních víček

(více informací...)
Plastická operace horních očních víček není jen estetický zákrok, ale i léčebný. Povislá, nadbytečná kůže horních víček může způsobovat únavu a bolesti očí nebo hlavy, slzení či zhoršování vidění. Operace očních víček mohou někdy všechny tyto problémy odstranit. Věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory jako dědičnost, typ kůže, životospráva, alergie, onemocnění ledvin atd.

Důležitou součástí operace očních víček je konzultace s lékařem, který operaci očních víček bude provádět. Vysvětlí Vám všechny Vaše případné dotazy, které se operace očních víček týkají.

Samotná operace očních víček se provádí v místním znecitlivění. Zákrok většinou trvá okolo jedné hodiny. Na horních víčkách je řez, a tedy i výsledná jizva, veden tak, aby byl skryt v kožním záhybu víčka. Při zákroku je po předchozím vyměření a nákresu odstraněna přebytečná kůže, částečně odstraněny tukové váčky. Nakonec se celá rána zašije. Po operaci jsou přiloženy obklady a mírná elastická komprese.

Další hodinu stráví pacient na lůžku a poté odchází s doprovodem domů (zajistěte si doprovod a odvoz domů, sami dopravní prostředek řídit nesmíte).  Doporučuje se spát s hlavou ve zvýšené poloze. Určitě omezte minimálně týden fyzickou aktivitu, která vyvolává zvyšování krevního tlaku, což je po operaci nežádoucí. V prvních dnech po operaci budou víčka méně či více otékat a mohou se také vyskytnout modřiny, hlavně v oblasti dolních víček. Oči mohou být citlivější na světlo a zvýšeně slzet. Proto se v tomto období doporučuje nošení slunečních brýlí. Většina lidí je schopná během několika dnů číst a vykonávat běžné činnosti. Nejvýraznější otoky mizí, při důkladném chlazení ledovými obklady, již v průběhu prvních pooperačních dnů. Většina klientů se zhruba za týden vrací zpět do zaměstnání.

Na výše uvedený výkon NELZE vystavit pracovní neschopnost.

Konzultace zdarma.

Aktuální cena obou horních víček: 6 900,- Kč

 

Ordinační doba

Na objednání - MUDr. Jan Doskočil
Operace probíhají v období od října do dubna.
Možnost rezervace termínu na 1.pol. bude pouze do konce března.

Ve dnech 16.11.2020(po) a 17.11.2020 (út) bude Poliklinika Choceň a.s. zcela uzavřena.

Děkujeme za pochopení.